Okolí

Sport, relax, zábava, historie, příroda, ...

Lyže. V okolí apartmánu se nachází spousta sjezdovek různých obtížností, kde si každý může zvolit tu svou. Areál Kocián vzdálený 250 m ideální pro začátečníky, nebo Ski centrum Oáza s večerním lyžováním vzdálené 10 minut pěšky jsou téměř pod okny. Náročnější lyžaři pak jistě využijí Ski areál Kouty, s první šestisedačkou v republice a s nejdelší modrou sjezdovkou na Moravě (3050 m), který je vzdálen 4,5 km od apartmánu autem, nebo možno využít skibus, který má zastávku 50 m od domu. Lanovku ocení také běžkaři na výchoziště tras, které můžou končit až před domem. Další lyžařské areály v okolí: Červenohorské sedlo (14 km), Ski Areál Přemyslov (6 km), nebo i oblíbená Dolní Morava (36 km).

Termální park v lázních Velké Losiny je vzdálen 5 km od našeho apartmánu. Devět termálních bazénů, které využívají léčivé zdroje z lázní Vám pomůžou načerpat energii i v případě, kdy zrovna nevyjde počasí. Park dále disponuje i čtyřmi typy saun a vodními atrakcemi. Rovněž se zde můžete nechat hýčkat profesionálními maséry.

Dlouhé Stráně. Tato přečerpávací elektrárna, jedna ze sedmi divů Česka, se nachází přímo nad obcí Loučná nad Desnou. Záleží jen na Vás, zda se rozhodnete pro prohlídku elektrárny, která začíná ve 4 km vzdálených Koutech, zda využijete lanovku, anebo se vydáte pěšky přímo z našeho apartmánu. Na vrcholu je možnost využití "inline" okruhu a dolů se můžete dostat na vypůjčené koloběžce po nejdelší trati v Česku (půjčovna v Koutech).

Bike parky a cyklotrasy. Jeseníky jsou vysloveně rájem pro cyklisty vyznávající různé styly jízdy. Vaše cyklotrasy můžou začínat přímo před dveřmi apartmánového domu. Ve 4 km vzdáleném areálu "Bikepark Kouty" je k dispozici třeba půjčovna elektrokol. Milovníci adrenalinové jízdy se zde mohou vyvézt lanovkou a využít traily. Další oblíbený bikepark se nachází v Rychlebských horách.

Zámek Velké Losiny. Leží 5 km od apartmánu. Pozdně renesanční stavba, která je spojena s čarodějnickými procesy v 17. století. Pro svou historii zde byly natáčeny filmy jako "Kladivo na čarodějnice", nebo "Bathory". Za návštěvu ve Velkých Losinách stojí také Ruční papírna, kde se nachází muzeum papíru.


Turistika. Poznejte krásu pohoří, které nadchne snad každého. Neexistuje v naší zemi mnoho míst, kde při pohledu nezahlédnete žádné dílo lidské ruky. Zavítejte do přírodních rezervací Praděd s nejvyšší horou Moravy a tajemnými Petrovy kameny, Rejvíz, nebo horu Mravenečník s unikátní vodní elektrárnou Dlouhé Stráně. Na tůru se můžete vydat přímo z apartmánu, nebo si ulehčit stoupání lanovkou na Medvědí horu (1 100 m.n.m.). Také je možnost se dopravit do stejné výšky autobusem na Červenohorské sedlo a začít svůj výšlap zde. Možností je opravdu spousta.